Сторінка історії бібліотеки

Борзнянська центральна бібліотека має багату і цікаву історію. В давні часи її роботі приділялась значна увага.
Заснована вона в 1870 році, що підтверджують документи, і є однією з найстаріших в області.
Першоосновою нашої бібліотеки була Борзенська земська бібліотека.
Розміщувалась бібліотека на територіїї теперішнього сільськогосподарського технікуму в будинку Кордюків. Попочителем Борзнянської бібліотеки був Василь Васильович Тарновський - молодший. Особистість Тарновського В.В найяскравіша з трьох поколінь господарів Качанівки.
Одним з перших бібліотекарів Борзнянської публічної бібліотеки була Олена Йосипівна Богатько (1868-1918рр.), яка довгий час працювала в бібліотеці. Проживала вона в найманому будиночку в технікумі (перший будинок справа при вході на подвір'я технікуму.)
Земська бібліотека існувала в одному й тому ж приміщенні з 1871 року, а в сучасному приміщенні бібліотека знаходиться з 1936 року.
В 1949-1954рр. в приміщенні бібліотеки знаходилась і дитяча бібліотека.
5 листопада 1961 року обласне управління культури та обком профспілки працівників культури за досягнуті успіхи в культурно-освітній роботі присвоїв Борзнянській районній бібліотеці для дорослих почесне звання Бібліотека відмінної роботи, видано "Диплом" про підтвердження цього звання.
З 1978 року всі бібліотеки рацонну об'єднались в централізовану бібліотечну систему. В центральній бібліотеці організувались нові відділи, розширився штат. Бібліотека почала отримувати щороку більше ніж 5 тис. нових надходжень, велику кількість періодичних видань, діафільмів та ін.
В 1982 році бібліотека по клопотанню депутата Верховної Ради УРСР Олени Федорівни Нетреби отримала бібліобус, організувався відділ нестаціонарного обслуговування.

Кiлькiсть переглядiв: 1044

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.